Setkání mladých malířů – natěračů v Hlučíně

Ve dnech 2.10. – 4. 10. 2023 se žáci naší školy oboru Malíř-Lakýrník zúčastnili jedenáctého ročníku setkání mladých malířů-natěračů v Hlučíně u Ostravy.

Setkání se zúčastnilo 18 soutěžících z České a Slovenské republiky. Cílem akce bylo získání nových zkušeností, kontaktů a znalostí. Žáci museli nejprve nakreslit a zvětšit předem stanovený obrazec pomocí čtvercové sítě a na druhé pracovní ploše měli udělat volnou tvorbu, což znamenalo jakoukoliv kreativní věc. Akce se uskutečnila na Hlučínském náměstí, kde přilákala širokou veřejnost. Žáci měli možnost se dozvědět mnoho nového o moderních technologiích a dekorativních technikách, které se neustále vyvíjejí.

Naší školu reprezentovali žáci 3 ročníku oboru Malíř – Lakýrník Lukáš Pohanka a Erik Tivadar pod vedením učitele odborného výcviku Miroslava Vaculy. Do doprovodného programu byla zahrnuta i prohlídka okolí Hlučína, kde se nacházejí i bunkry opevnění hranic z 2. sv. války.

Děkujeme za reprezentaci školy.

(jd)