Předvánoční Vídeň 2017

Je to už více než desetiletá tradice, kdy pravidelně v čase adventním navštíví žáci naší školy hlavní město Rakouska – Vídeň.

Nejinak tomu bylo i v letošním roce – ve středu 13.12. v šest hodin ráno vyrazila naše skupinka čítající 44  žáků a dvě vyučující na cestu do sousedního Rakouska. Jako v letech minulých, tak i letos, exkurzi pro nás připravila CK Rialto Přerov a její majitel, ing. Richard Šiška, nás také po celou dobu provázel.

Do Vídně jezdíme nasát vánoční atmosféru, dozvědět se něco nového o sousední zemi a podívat se na něco zajímavého. Díky nově otevřené dálnici na rakouské straně cesta velmi rychle uběhla a po půl desáté jsme se už seznamovali s pamětihodnostmi Vídně. A protože každý průvodce má svoji trasu, svá oblíbená místa, nikdy se ve Vídně nenudí ani ten, kdo s námi jede už poněkolikáté.

I letos jsme si prošli Hofburg, obdivovali výkladní skříně  na ulicích  Graben nebo Kohlmarkt, zastavili se u jedné z nejvýznamnějších rakouských gotických památek – katedrály svatého Štěpána, našli kapucínskou kryptu, kde jsou pochováni osobnosti habsburské monarchie…

V rámci exkurze jsme navštívili Císařskou klenotnici Vídně, kde jsou uloženy nejen korunovační klenoty, ale i množství dalších zajímavých  předmětů  včetně těch spojených s řádem Zlatého rouna.

Následovalo osobní volno na nákupní třídě Mariahilfer Strasse a potom jsem se společně vypravili na vánoční trhy Christkindlmarkt na Radničním náměstí, kde jsme nasáli tu pravou vánoční atmosféru a poté vyrazili na cestu domů.

A příští rok pojeďte určitě zase s námi.

DSC_4034 DSC_4061

DSC_4040 DSC_4039 DSC_4046

IMG_6419 DSC_4084