WIR LERNEN UNS KENNEN

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]eTwinning_logo_smallest

bar-logoSSTprerov  top
 Přerov, Česká republika  Košice, Slovenská republika

Kraśnik, Polsko

Wir lernen uns kennen

Seznamujeme se

Jak vyplývá z názvu projektu, jeho cílem je, abychom se se všemi účastníky navzájem poznali a dozvěděli se něco o místech, kde žijeme. Pro tento projekt jsme navázali spolupráci se školami v Polsku a na Slovensku. Jazykem komunikace je němčina, na projektu jsme pracovali v hodinách německého jazyka.

label

Seznamovat jsme se začali v říjnu 2007. Protože jsme byli v cizím jazyce téměř začátečníci, nejprve jsme prakticky vyzkoušeli, co jsme se naučili v úvodních hodinách – napsali jsme krátké představovací dopisy.

Dalším krokem bylo představení jednotlivých zemí, a to formou powerpointových prezentací:

Česko – Polsko – Slovensko

Potom jsme se pustili do zpracovávání jednotlivých okruhů.

Unsere Klasse = Naše třída

My jsme představili obě třídy, které na projektu pracovaly MaS 1. i MCh 1.

zadostQL+

Také v polské skupině jsou žáci ze dvou tříd – 1 a 2

Žáci ze Slovenska napsali o své třídě a připojili i fotografii.

Unsere Schule = Naše škola

Žáci všech tří škol seznámili své partnery se svýmí školami. Tak jsme se dozvěděli základní informace o škole v Krasniku, jaké předměty se tam učí, o všedním dnu žáka jejich školy i o učitelích. Také Slováci z Košic popsali svou školu, popis doplnili fotografiemi, seznámili nás s obory a předměty, které se tam učí. My jsme představili ostatním areál naší školy, učební i studijní oborypředměty vyučované na naší škole a den žáka.

Unsere Stadt = Naše město

Přerov

Košice

Krasnik

Vergleich = Porovnání

Informace od našich partnerů jsme si důkladně pročetli a seznámili se s nimi. Potom jsme se pustili do další práce – porovnávání tříd, škol i měst. Tak vzniklo několi zajímavých prezentací:

Zespół Szkół Nr 3:

SPŠ strojnícka:

SŠ technická:

• Porovnání partnerských škol
  • Porovnání partnerských tříd
  • Porovnání partnerských měst

Na jaře jsme se zapoji do aktivity SPRINGDAY 2008.  Na počítačích jsme pomocí různých programů zpracovávali svou představu o zemi Evropské unie, kterou jsme navštívili nebo bychom navštíit chtěli. Protože nás tato činnost velmi bavila, seznámili jsme s ní i naše eTwinningové partnery. A zde jsou výsledky naší práce:

Na závěr projektu jsme se rozhodli uskutečnit spolu se slovenskou školou videokonferenci, aby si žáci mohli vyzkoušet online rozhovor v německém jazyce.  Vše bylo připraveno, spojení navázáno, tréma veliká. Bohužel selhala technika a ve škole v Košicích vypověděl poslušnost mikrofon. Tak jsme věnovali hodinu chatování, při kterém rychle opadla tréma a  nakonec mělo velký úspěch.