PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŇ

Exkurze do předvánoční Vídně

Stalo se už tradicí, že v čase adventním vyráží skupina žáků  do Vídně, aby nasála atmosféru hlavního města Rakouska.

Nejinak tomu  bylo i letos – v mrazivém ránu 11. prosince v šest hodin ráno nasedlo 38 žáků naší školy do autobusu CK Rialto a vydalo se na cestu, která rychle ubíhala.

Hlavní město Rakouska nás přivítalo sice slunečným, ale hodně chladným počasím.  Nejdříve jsme s průvodcem  ing. R. Šiškou  absolvovali téměř tříhodinovou procházku po nejznámějších místech – Hofburg, Stephansdom, Albertina, Španělská dvorní jízdárna, starovídeňský vánoční  trh  Freyung, vídeňský trh Am Hof…

Pak nás čekala prohlídka Přírodovědného muzea.  Pod jednou střechou muzea, které se nachází nedaleko Hofburgu, jsme získali fascinující přehled o dějinách Země od hmyzu přes drahokamy a minerály až po ptakoještěry.  Viděli jsme bezpočet vycpaných exponátů již vyhynulých nebo extrémně ohrožených zvířecích druhů, které dodávají muzejní sbírce nezměrnou hodnotu.

Po chvilce osobní volna, jsme naše putování zakončili na vídeňském vánočním snu – na náměstí Rathausplatz, kde vládne ta pravá vánoční atmosféra.

A pak nás už čekala jen cesta zpátky do Přerova… uběhla rychle, většina z nás, unavená teméř celodenní chůzí, cestu prostě prospala. Vrátili jsme se vánočně naladěni a plni zážitků.

Velké poděkování patří CK Rialto, která pro nás tento zájezd uspořádala.

A příští rok jedeme zase!!!!