Move2Learn – Learn2Move

Návštěva školy z Paříže

V květnu vycestovali žáci tehdejší MSO 2. na návštěvu hlavního města Francie a třídy pařížského gymnázia, se kterou se již dva roky společně učí německému jazyku v rámci partnerství eTwinning. V polovině října pak využili také žáci francouzské školy výhry v iniciativě Move2Learn – Learn2Move a ve dnech 16. 10. – 18. 10. 2018 přijeli navštívit své české partnery.

Strávili společně dvě pracovní dopoledne v naší škole, kde pro ně byly připraveny workshopy. V mezinárodních skupinkách tak plnili úkoly, tvořili prezentace, hráli hry a představovali, co vytvořili.

 

 

 

Významným bodem středečního programu byl malý raut, který pro účastníky setkání ve školním klubu připravili žáci 1. a 3. ročníků oboru stravovací a ubytovací služby.

 

Příležitost komunikovat v cizím (zejména anglickém) jazyce, dostali i žáci jiných tříd. Jedním z úkolů pro pracovní skupinky bylo totiž vyzpovídat žáky a vyučující, jak jsou na tom s cizojazyčnými dovednostmi.

 

 

Žáky francouzského gymnázia a jejich učitele přivítal také ředitel SŠT Mgr. František Šober.

Odpoledne bylo věnováno krátké procházce po Přerově a návštěvě Muzea Komenského, večer si všichni zahráli bowling.

 

Ve čtvrtek také představili přerovští studenti návštěvě svou školu, ukázali jim učebny, tělocvičnu a dílny pro odborný výcvik.

 

 

 

Po prohlídce školy na francouzské žáky čekala ještě cesta do Prahy a exkurze po pražských památkách.