Wolkrův Prostějov

Stalo se již tradicí, že se v prostorách naší školy koná každoročně setkání přátel krásného slova – přehlídka v uměleckém přednesu jednotlivců celostátního festivalu Wolkrův Prostějov. Nejinak tomu bylo i letos, a tak se ve středu 22. února 2017 pod záštitou Střediska volného času Atlas a BIOS konala okresní přehlídka recitátorů.

Ve věkové kategorii do 18 let se přehlídky zúčastnilo 8 interpretů, kteří přednášeli vybrané texty – básně nebo prózu. Jejich výkony hodnotila odborná porota ve složení PaedDr. Zdenka Lajdová, PhDr. Dagmar Justová a Mgr. Pavla Mollinová.

Účastníky přišli podpořit i jejich vyučující a přátelé a všichni prožili příjemné dopoledne plné nádherných veršů a prózy. Nejúspěšnější byly a na krajskou přehlídku v Prostějově postupují Daniela Mičulková z Gymnázia Hranice, Kristýna Ohlídalová z GJB a SPgŠ Přerov a Tereza Musilová z Gymnázia Hranice. Po vyhlášení nejlepších a předání diplomů a čestných uznání následovala neformální diskuze poroty s recitátory, při které padla řada pochvalných slov k předvedeným výkonům i výběru textů a také užitečných rad pro další vystupování zúčastněných.

Těm nejlepším přejeme hodně zdaru v krajském kole a těšíme se na další setkání s poezií a prózou. DSC_1430     DSC_1433