Akademie řemesel

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][stm_post_info][vc_column_text]Nejlepší učení je nápodobou, nejlepší rozhodování o své budoucí profesi je na základě vlastních zkušeností a prožitků. Proto naše škola uspořádala dne 3. 12. 2015 pro žáky přerovských základních škol “Akademii řemesel”, na které naši vyučující a žáci představovali jednotlivé učební obory přímo ukázkami typických pracovních činností jednotlivých oborů.

Dále vyučující připravili pro žáky ZŠ jednoduché aktivity, které jim pomohly vytvořit si představu o každém učebním oboru. Žáci si tak mohli zkusit nátěr dřevěného podkladu, malbu stěny a dekorativní malířské techniky, lepit dlažbu, sestavit dřevěnou podlahu, postavit si ze stavebnice dům svých snů, pájet, brousit optické čočky, ale také vyválet těsto, nakrájet cibuli, připravit slavnostní tabuli nebo pracovat s kovem a nahlédnout do motoru osobních aut a seznámit se s jejich důležitými částmi a jejich činností popřípadě opravou.

Žáci ZŠ se také seznámili s učební plánem jednotlivých učebních oborů a organizací odborného výcviku. Při aktivitách žákům pomáhali hlavně naši žáci, kteří jim tak mohli předat své dosavadní zkušenosti a dovednosti. Někteří vyučující si pro žáky ZŠ připravili soutěže, při kterých si změřili se spolužáky svou zručnost. Žáci ZŠ i jejich vyučující většinou hodnotili “Akademii řemesel” velmi kladně a doufáme, že jim pomohla v rozhodování při volbě budoucího vzdělávání. Také pro naše žáky byla tato aktivita přínosem, mohli předvést, co se již naučili a zlepšit si své komunikační schopnosti. Další “Akademie řemesel”, pro ostatní základní školy se bude konat 9.12.2015 a doufáme, že bude opět úspěšná.[/vc_column_text][vc_media_grid element_width=”3″ gap=”10″ grid_id=”vc_gid:1450118154164-68ad11a0-6cd2-2″ include=”3003,3004,3005″][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default” el_class=”sidebar-area-right sidebar-area”][/vc_column][/vc_row]