Aktuality

Nejlepší učení je nápodobou, nejlepší rozhodování o své budoucí profesi je na základě vlastních zkušeností a prožitků. Proto naše škola uspořádala dne 3. 12. 2015 pro žáky přerovských základních škol „Akademii řemesel“, na které naši vyučující a žáci představovali jednotlivé učební obory přímo ukázkami typických pracovních činností jednotlivých oborů.

Dále vyučující připravili pro žáky ZŠ jednoduché aktivity, které jim pomohly vytvořit si představu o každém učebním oboru. Žáci si tak mohli zkusit nátěr dřevěného podkladu, malbu stěny a dekorativní malířské techniky, lepit dlažbu, sestavit dřevěnou podlahu, postavit si ze stavebnice dům svých snů, pájet, brousit optické čočky, ale také vyválet těsto, nakrájet cibuli, připravit slavnostní tabuli nebo pracovat s kovem a nahlédnout do motoru osobních aut a seznámit se s jejich důležitými částmi a jejich činností popřípadě opravou.

Žáci ZŠ se také seznámili s učební plánem jednotlivých učebních oborů a organizací odborného výcviku. Při aktivitách žákům pomáhali hlavně naši žáci, kteří jim tak mohli předat své dosavadní zkušenosti a dovednosti. Někteří vyučující si pro žáky ZŠ připravili soutěže, při kterých si změřili se spolužáky svou zručnost. Žáci ZŠ i jejich vyučující většinou hodnotili „Akademii řemesel“ velmi kladně a doufáme, že jim pomohla v rozhodování při volbě budoucího vzdělávání. Také pro naše žáky byla tato aktivita přínosem, mohli předvést, co se již naučili a zlepšit si své komunikační schopnosti. Další „Akademie řemesel“, pro ostatní základní školy se bude konat 9.12.2015 a doufáme, že bude opět úspěšná.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /www/doc/www.kourilkova8.eu/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 177
Facebooktwitter