Obráběč kovů – zaměření ŠVP: Obráběč kovů

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]OBRÁBĚČ KOVŮ

tříletý obor s výučním listem

Kód oboru a název RVP: 23-56-H/01 Obráběč kovů

LETÁK

Ročníkový učební plán

Obor je dotován možností získání stipendia krajského úřadu a podnikových stipendií.

Dejte mu do ruky kus studeného špinavého kovu a vyrobí vám z něj … speciálně tvarované kladívko, dětský vláček nebo exkluzivní žeton na poker. Absolvent tohoto oboru se vyzná v kovových materiálech. Ví, co „potřebují“ – čím a jak je obrábět, za jakých podmínek, jak měnit jejich vlastnosti a jak je pro zachování těchto vlastností ošetřovat. Dokáže si poradit nejen s ručním nářadím, ale především umí nastavovat, obsluhovat a udržovat kovoobráběcí stroje a nástroje. Klasické i číslicově řízené. A to hlavní, umí je použít k výrobě čehokoliv dle technické dokumentace.

K tomu všemu jej vedou jak teoretické vyučovací předměty jako jsou Technické kreslení, Strojnictví, Technologie, Stroje a zařízení, tak především odborný výcvik, kterému je věnována celá polovina studia. Probíhá v dobře vybavených odborných dílnách – ruční opracování kovů, soustružna, frézárna, CNC stroje.  Exkurze do firem, na odborné veletrhy a výstavy toto vše zajímavě a užitečně doplňují. Po složení závěrečné zkoušky a získání výučního listu je možné pokračovat v nástavbovém studiu a po dalších dvou letech složit i maturitu.

Podívejte se do pracovní inzerce a každou chvíli uvidíte – přijmeme soustružníka, frézaře, brusiče. Nebo soustružnici, frézařku, brusičku! Umění, které firmy ocení.

Podmínky přijetí: absolvování povinné školní docházky, zdravotní způsobilost potvrzená lékařem, podání řádně vyplněné přihlášky.

Údaje do přihlášky:
Název a adresa střední školy: Střední škola technická, Kouřílkova 8, 750 02 Přerov
Obor vzdělání (kód a název): 23-56-H/01 Obráběč kovů
ŠVP: Obráběč kovů

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default” el_class=”sidebar-area-right sidebar-area”][/vc_column][/vc_row]