Tříletý učební

Zedník

Overview
Curriculum

tříletý obor s výučním listem

Kód oboru a název RVP: 36-67-H/01 Zedník

LETÁK

ROČNÍKOVÝ PLÁN

ZDRAVOTNÍ POŽADAVKY


Obor je dotován možností získání stipendia krajského úřadu.

Zedník, to bylo odjakživa prestižní řemeslo. A skutečně šikovný zedník nikdy neměl nouzi o práci. Měl se dobře. Lidé si jej hýčkali a cechy byly na své mistry pyšné. Pojďte přidat kousek slávy tomuto krásnému a užitečnému řemeslu. Celý život pak uvidíte za sebou kus práce… a to doslova.

Absolventa oboru snad není ani třeba představovat. Zkrátka zedník, obkladač. Je schopen provádět základní zednické práce na pozemních stavbách, tj. betonování, zdění zdiva z různých druhů materiálů, monolitické a montované vodorovné konstrukce, povrchové úpravy, jednoduché tepelné izolace a hydroizolace, osazovat výrobky přidružené stavební výroby a práce při přestavbách budov.

K tomu všemu jej vedou jak teoretické odborné vyučovací předměty jako jsou Odborné kreslení, Materiály, Přestavby budov, Technologie, tak především odborný výcvik, kterému je věnována celá polovina studia. Ten probíhá nejen ve vybavených školních dílnách, ale především v terénu na skutečných zakázkách. Stává se, že při takové příležitosti si šikovného učně vyhlédne firma, která mu nabídne budoucí zaměstnání a finančně či jinak jej v dalším studiu podporuje. Exkurze na odborné veletrhy a výstavy či odborné přednášky vzdělání pak zajímavě a užitečně doplňují. Naučíme vás také základy ekonomiky, které po získání praxe můžete využít k založení vlastního podnikání. Případně můžete volit další studium, pokračovat v nástavbovém studiu a po dalších dvou letech složit i maturitu.

Není přeci nic krásnějšího, než nově omítnutý dům či interiér zářící barvami, originalitou, čistotou. Vaše umění budou lidé obdivovat celé věky.


Podmínky přijetí: absolvování povinné školní docházky, zdravotní způsobilost potvrzená lékařem, podání řádně vyplněné přihlášky.

Údaje do přihlášky:

  • Název a adresa střední školy: Střední škola technická, Kouřílkova 8, 750 02 Přerov

  • Obor vzdělání (kód a název): 36-67-H/01 Zedník

  • ŠVP: Zedník

Curriculum

  • 0 Sections
  • 0 Lessons
  • 0 Quizzes
  • 3 roky Duration

Deleting Course Review

Are you sure? You can't restore this back

Course Access

This course is password protected. To access it please enter your password below: