Setkání mladých řemeslníků v Hlučíně

Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně pořádala dne 23. 5. 2017  již VI. ročník setkání mladých malířů, kterého se opět zúčastnili také naši žáci oboru malířské a natěračské práce v doprovodu vyučujícího OV tohoto oboru Miroslava Vaculy. Současně probíhal II. ročník soutěže v zednických dovednostech, ve které jsme neměli žádného soutěžícího. Akce se zúčastnilo deset dvoučlenných družstev z různých regionů naší republiky (Praha, Děčín, Teplice, Planá u Mariánských Lázní, Přerov, Hustopeče, Valašské Meziříčí, Lipová-lázně, Hlučín); přijeli i hosté ze Slovenska (Kysucké Nové Mesto). Tato aktivita proběhla pod patronací Cechu malířů a lakýrníků a tapetářů ČR a starosty města Hlučína. Naší školu prezentovali 2 žáci  – Jakub Loučka a Štefan Klempár, žáci třetího ročníku oboru MNP. Naši žáci předvedli kvalitní výkon a dobře reprezentovali naší školu. Účastníci si mohli zvolit libovolnou malířskou dekorativní techniku, což byla změna oproti ročníkům, kdy bylo nutné vytvořit povinné zadání.  Setkání slouží k předávání zkušeností, srovnávání řemeslné dovednosti žáků, podpoře zdravé soutěživosti žáků a také k prožití příjemných chvil se zajímavými lidmi.

hlucin_7 hlucin_6

hlucin_1 hlucin_5

hlucin_9 hlucin_3

hlucin_4 hlucin_12