Setkání malířů v Hlučíně

Odborné učiliště a Praktická škola v Hlučíně pořádala ve dnech 24. – 25. 5. 2016  již V. ročník setkání žáků učebního oboru Malířské a natěračské práce, kterého se opět zúčastnili také naši žáci v doprovodu vyučujícího OV tohoto oboru Miroslava Vaculy. Tato aktivita proběhla pod patronací Cechu malířů a lakýrníků ČR a starosty města Hlučína. Naší školu prezentovali 2 žáci  – Jakub Loučka, žák druhého ročníku oboru MNP a Dominik Sklenář, žák třetího ročníku téhož oboru, kteří zvládli skutečně dobře jak povinné zadání (zvětšení geometrického motivu), tak i volnou techniku. Setkání slouží k předávání zkušeností, srovnávání řemeslné dovednosti žáků, podpoře zdravé soutěživosti žáků a také k prožití příjemných chvil se zajímavými lidmi.

hlucin_4_16  hlucin_3_16

hlucin_2_16  Hlucin_1_16