Aktuality

Dne 4.4. 2016 se studentky třídy MSO2. Olga Švarcová a Jitka Vodičková v doprovodu Mgr. L. Žákové zúčastnily v Kongresovém centru České národní banky, Senovážné náměstí 30, Praha 1 slavnostního vyhlášení a předání Školní ceny Fair –  Play za rok 2015.

Studentky dostaly toto ocenění za záchranu lidského života.  Poslední dubnový den roku 2015 na pálení čarodějnic v Tovačově zachránily život mladému muži, který si nešťastnou náhodou způsobil zranění a upadl do bezvědomí. Obě dívky mu poskytly první pomoc a staraly se o něho až do příjezdu sanitky. O svém činu nikomu neřekly, až v září 2015 volala matka zraněného chlapce  a děkovala.

Školní cena Fair – Play se uděluje každý rok za sportovní jednání a záchranu života. O tom, kdo tuto cenu získá, rozhoduje odborná porota složená ze zástupců MŠMT /odbor sportu/ a ČOV.

Olze a Jitce cenu předávali zástupce MŠMT pan Urban a horolezec Radek Jaroš. Dále jsme měly možnost na vlastní oči vidět i  Věru Čáslovskou,  Květu Jeriovou-Peckovou, Helenu Sukovou, Martina Doktora či Jana Čenského.

O hudební doprovod se postarali Trubači maršála Radeckého.

Studentky obdržely čestné uznání a věcnou cenu.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /www/doc/www.kourilkova8.eu/www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 177
Facebooktwitter