Optik – zaměření ŠVP: Optik

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]OPTIK

čtyřletý obor zakončený maturitní zkouškou

Kód oboru a název RVP: 23-62-L/01 Optik

LETÁK

ROČNÍKOVÝ PLÁN

Možnost získat stipendium krajského úřadu i podnikové stipendium.

Optik je kouzelník se sklem. Výjimečný člověk. Absolvent tohoto oboru je kromě kvalitního všeobecného vzdělání vybaven také širokým vzděláním odborným. A to nejen teoretickým, ale především praktickým.

Asi třetina veškeré výuky je totiž realizována formou odborného výcviku. V předmětech jako jsou Technická dokumentace, Optika, Optické technologie či Aplikovaná optika se teoreticky i prakticky naučí navrhovat, zhotovovat, upravovat i opravovat optické a mechanické součásti nejrůznějších přístrojů (vždyť v čem dnes nejsou čočky, hranoly, zrcadla, lasery?) nebo podle předpisu vyrobit, upravit či po „sedacím defektu“ opravit brýle. Ty se nosí čím dál více. V této oblasti je potřeba existence kvalitních brýlových optiků do budoucna zcela jistá.

A školní odborný výcvik je samozřejmě doplňován praxí v podnicích, v očních optikách, odbornými exkurzemi a účastí na odborných veletrzích a výstavách. S radostí spolupracujeme také s Katedrou optiky na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, ale i s dalšími vysokými školami.

V průběhu studia si žák zvolí, na jakou dráhu profese optik nebo mechanik brýlové nebo přístrojové optiky se po ukončení školy vydá: zda se zaměří na brýlovou (oční) nebo přístrojovou optiku – je to jen na něm.

Chcete pomáhat lidem ke kvalitnějšímu životu prací v oční optice? Nebo ve firmách vyvíjejících a vyrábějících optické součásti vojenských přístrojů, optiky do nejmodernějších lékařských přístrojů či optiky do fotoaparátů, kamer, mobilů? Chcete dobrý základ pro další studium optiky na vyšší odborné či vysoké škole?

Podmínky přijetí: absolvování povinné školní docházky, zdravotní způsobilost potvrzená lékařem, úspěšné složení přijímacích zkoušek.

Údaje do přihlášky:
Název a adresa střední školy: Střední škola technická, Kouřílkova 8, 750 02 Přerov
Obor vzdělání (kód a název): 23-62-L/01 Optik
ŠVP: Optik

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default” el_class=”sidebar-area-right sidebar-area”][/vc_column][/vc_row]