Elektrotechnika – zaměření ŠVP: Mechatronika

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]PROGRAMOVÁNÍ, ROBOTIKA A MECHATRONIKA

čtyřletý obor zakončený maturitní zkouškou

Kód oboru a název RVP: 26-41-M/01 Elektrotechnika

LETÁK

ROČNÍKOVÝ PLÁN

Možnost získat stipendium krajského úřadu i podnikové stipendium.

Patří k hi-tech oborům 21. století především svým interdisciplinárním (mezioborovým) zaměřením.

Absolvent oboru je kromě kvalitního všeobecného vzdělání vybaven také širokým vzděláním odborným.

V 1. ročníku si vystaví dobré teoretické základy studiem předmětů jako je Informační a komunikační technologie, Elektrotechnika, Technické kreslení či Řízení a regulace, ve vyšších ročnících pak navazuje specializovanými předměty, např. Elektronika, Číslicová technika, Měření a diagnostika.

Hlavní vlajkovou lodí po celou dobu studia jsou však předměty MechatronikaProgramování. A to vše nejen na teoretické, ale také praktické úrovni v odborně zaměřených a vybavených dílnách a učebnách (práce s 3D technologiemi, profesionální stavebnice robotů, pneumatických či hydraulických systémů, práce s průmyslovými softwary CAD/CAM), na odborných exkurzích ve firmách či odborných výstavách a veletrzích.

Absolvent umí programovat a číslicově řízená zařízení nejen obsluhovat, ale také instalovat, uvést do provozu, diagnostikovat či servisovat, což mu umožňuje velmi široké a komplexní uplatnění v technických oborech téměř jakékoliv části průmyslu. Vždyť kde a v čem v současnosti není elektronika? Tito lidé jsou navíc zvyklí se neustále vzdělávat v novinkách, které v tomto oboru přichází neustálým a velmi rychlým tempem.

Chcete být dobrým programátorem, technickým manažerem, diagnostikem, analytikem, servisním či revizním technikem? Tento obor je dobrým základem. A to nejen pro práci ihned po maturitě, ale také pro obrovské spektrum studijních oborů na vysokých školách.

Podmínky přijetí: absolvování povinné školní docházky, zdravotní způsobilost potvrzená lékařem, úspěšné složení přijímacích zkoušek.

Údaje do přihlášky:
Název a adresa střední školy: Střední škola technická, Kouřílkova 8, 750 02 Přerov
Obor vzdělání (kód a název): 26-41-M/01 Elektrotechnika
ŠVP: Programování, robotika a mechatronika

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default” el_class=”sidebar-area-right sidebar-area”][/vc_column][/vc_row]