Mechanik seřizovač – zaměření ŠVP: Mechanik seřizovač

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]MECHATRONIK SEŘIZOVAČ – obsluha CNC, mechatronika

čtyřletý obor zakončený maturitní zkouškou

Kód oboru a název RVP: 23-45-l/01 Mechanik seřizovač

LETÁK

ROČNÍKOVÝ PLÁN

Možnost získat stipendium krajského úřadu i podnikové stipendium.

Bylo vám vždy bližší dělat spíše rukama, než se učit teorii? A co takhle maturitní obor spojující obojí. Absolvent tohoto oboru je kromě kvalitního všeobecného vzdělání vybaven také širokým vzděláním odborným. A to nejen teoretickým, ale především praktickým. Asi třetina veškeré výuky je totiž realizována formou odborného výcviku. A tak předměty jako jsou např. Technologie, Technická dokumentace, Stroje a zařízení či Strojnictví jsou ihned prakticky procvičovány a rozšiřovány. Vzdělání je však také směřováno do oblasti číslicové – předměty Mechatronika, Elektrotechnika, Elektronika a provozně technické – Ekonomika.

Absolvent má velmi komplexní uplatnění. Od práce s technickou dokumentací (samozřejmostí je modelování výrobků pomocí počítačového softwaru CAD/CAM), přes obsluhu a servis číslicově řízených strojů, zařízení a linek a tvorbu jejich pracovních programů, přes oblast průmyslové automatizace a robotiky, až po okamžik, kdy je schopný se postavit také ke klasickému kovoobráběcímu stroji typu soustruh, frézka a ručně vyrobit, co je třeba i bez těch nejmodernějších strojů.

Chcete být operátor NC strojů, všeobecný strojírenský technik nebo snad směnový mistr, specialista, technický kontrolor, nebo vykonávat i další technickohospodářské funkce? Tento obor je dobrým základem. A to nejen pro práci ihned po maturitě, ale také pro velké spektrum studijních oborů na vysokých školách.

Podmínky přijetí: absolvování povinné školní docházky, zdravotní způsobilost potvrzená lékařem, úspěšné složení přijímacích zkoušek.

Údaje do přihlášky:
Název a adresa střední školy: Střední škola technická, Kouřílkova 8, 750 02 Přerov
Obor vzdělání (kód a název): 23-45-L/01 Mechanik seřizovač
ŠVP: Mechanik seřizovač – obsluha CNC, mechatronika

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default” el_class=”sidebar-area-right sidebar-area”][/vc_column][/vc_row]