Klempíř – zaměření ŠVP: Klempíř

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]KLEMPÍŘ – POKRÝVAČ

tříletý obor s výučním listem

Kód oboru a název RVP: 23-55-H/01 Klempíř

LETÁK

Ročníkový učební plán

Obor je dotován možností získání stipendia krajského úřadu.

Milují přesnost, výšky a svobodu tvorby.  Z plechu dokážou vyčarovat věž kostela, okap i růži. Rýsují, stříhají, tvarují, profilují, spojují, přizpůsobují. Vymýšlí originální konstrukce, tvary a způsoby pro konkrétní místa. Staré opravují a renovují. Jsou to takoví šperkaři plechu, zlatníci ve velkém. A když skutečně umí, jejich práci obdivují celé generace.

Absolvent oboru se vyzná v klempířských materiálech, především plechu. Vyrábí a opravuje stavební klempířské dílce, výrobky a konstrukce. Umí zvolit materiál ke konkrétnímu účelu, provést základní výpočty, ví jak a čím ho opracovat, jaké podmínky dodržet, jak ošetřovat a udržovat. Orientuje se v technických výkresech, zpracovává postupy. Do života si odnáší přesnost, preciznost, cit pro detail.

K tomu všemu jej vedou jak teoretické odborné vyučovací předměty jako jsou Odborné kreslení, Materiály, Stavební konstrukce, Technologie nebo Stroje a zařízení, tak především odborný výcvik, kterému je věnována celá polovina studia. Ten probíhá nejen ve vybavených školních dílnách, ale především v terénu na skutečných zakázkách. Stává se, že při takové příležitosti si šikovného učně vyhlédne firma, která mu nabídne budoucí zaměstnání a finančně či jinak jej v dalším studiu podporuje. Exkurze na odborné veletrhy a výstavy či odborné přednášky vzdělání pak zajímavě a užitečně doplňují. Naučíme vás také základy ekonomiky, které po získání praxe můžete využít k založení vlastního podnikání. Případně můžete volit další studium, pokračovat v nástavbovém studiu a po dalších dvou letech složit i maturitu.

Znáte jiný stavební obor kromě architektury, ve kterém se můžete realizovat a vytvořit něco, co ještě nikdo před vámi? Vaši vnuci a pravnuci budou pyšní, až na stále funkční a netradičně tvarované střeše najdou do plechu otisknuté vaše jméno.

Podmínky přijetí: absolvování povinné školní docházky, zdravotní způsobilost potvrzená lékařem, podání řádně vyplněné přihlášky.

Údaje do přihlášky:
Název a adresa střední školy: Střední škola technická, Kouřílkova 8, 750 02 Přerov
Obor vzdělání (kód a název): 23-55-H/01 Klempíř
ŠVP: Klempíř – pokrývač

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default” el_class=”sidebar-area-right sidebar-area”][/vc_column][/vc_row]