Recyklohraní

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]recyklohrani

Třídíme odpady v rámci Recyklohraní

Naše škola se každoročně věnuje řadě aktivit, jejichž cílem je ochrana našeho životního prostředí. Na začátku školního roku 2008 -2009 jsme se zapojili do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

V rámci projektu Recyklohraní je naše škola vybavena sběrnou nádobou na použité baterie a dvěma kontejnery na drobná elektrozařízení. Jednu nádobu na baterie jsme měli již z minulých let, druhou jsme obdrželi od firmy ECOBAT, a tak jsme je mohli rozmístit do obou budov teoretického vyučování – na ulici Kouřílkova i Bří Hovůrkových. Červené kontejnery od firmy ASEKOL jsou také umístěny v obou budovách.

Každý žák může teď ve škole odevzdat nepotřebné drobné elektrospotřebiče (například starý mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač) a baterie a akumulátory.

Po vedením učitelů se žáci zapojují také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které zadávají organizátoři projektu.

Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získává naše škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz.

ecobat          asekol

Sběrné nádoby na drobná elektrozařízení a baterie jsou umístěny v prostorách školní budovy.