Projekt IVP ICT

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]ipv-logo-msmt-esf

ivp-ict-souhrnne-informace

Identifikace operačního programu:

Číslo operačního programu: CZ. 1.07
Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Číslo výzvy: 34
Název výzvy: Žádost o finanční podporu z OP VK – IP oblasti podpory 1.5 –  unit costs
Číslo prioritní osy: 7.1
Název prioritní osy: Počáteční vzdělávání
Číslo oblasti podpory: 7.1.5
Název oblasti podpory: Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách

Souhrnné informace o projektu:

Název projektu: Inovace výuky prostřednictvím ICT
Zkrácený název projektu: IVP ICT
Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0214
Název projektu anglicky: Inovation in lrning
Datum zahájení projektu: 01. 03. 2012
Datum ukončení projektu: 28. 02. 2014
Doba trvání projektu v měsících: 24,0

Stručný obsah projektu:

Cílem projektu je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na střední škole nebo konzervatoři v České republice. Zkvalitnění a zefektivnění výuky bude dosaženo metodickým vzděláváním, podpůrnými kurzy a mentoringem pedagogických pracovníků, tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce. Lepší připravenost na trh práce bude podpořena zintenzivněním spolupráce se zaměstnavateli. Zvýšení efektivity práce se žáky ve vybraných prioritních tématech bude probíhat formou individualizace výuky prostřednictvím dělení hodin nebo podporou při vzdělávání žáků se SVP a žáků mimořádně nadaných. Zlepšení klimatu ve školách a podpora rovného přístupu ke vzdělávání budou v projektu podpořeny zapojením asistenta pedagoga, psychologa, speciálního pedagoga a/nebo absolvováním speciálních programů pro pracovníky školy.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky