Profesmodul

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]

“Profesní kvalifikace v systému modulárního dalšího vzdělávání”, zkráceně Profesmodul, registrační číslo CZ.1.07/3.2.05/01.0006.

PROJEKT PROFESNÍ KVALIFIKACE V SYSTÉMU MODULÁRNÍHO DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ 

Dnem 1. 9. 2010 jsme zahájili realizaci projektu „Profesní kvalifikace v systému modulárního dalšího vzdělávání“, zkráceně Profesmodul, registrační číslo CZ.1.07/3.2.05/01.0006. 
Smlouvu o realizaci grantového projektu v rámci globálního grantu „Podpora nabídky dalšího vzdělávání v Olomouckém kraji“ operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR uzavřel Olomoucký kraj jako poskytovatel finanční podpory a Střední škola polytechnická, Olomouc, Rooseveltova 79 jako její příjemce. Celková délka projektu je 20 měsíců s termínem ukončení 1. 5. 2012. 
Projekt „Profesní kvalifikace v systému modulárního dalšího vzdělávání“ má cíl vytvořit a pilotně ověřit modulově koncipované vzdělávací programy pro oblast rozvíjejícího se „dalšího vzdělávání“. 
Vzdělávací programy budou vytvořeny ze samostatných modulů zpracovaných podle „Národní soustavy kvalifikací“ s hodnotícími kritérii nastavenými jejími standardy a dále ze studijních podpor ve formě odborných výukových textů. Programy budou zpracovány, následně pilotně ověřeny a upraveny odbornými pedagogy partnerských středních odborných škol Olomouckého kraje. Po pilotáži budou využívány k rozšíření profesních kompetencí uchazečů o zaměstnání na trhu práce v oborech zámečník, zedník a tesař. 

AKTIVITY PROJEKTU
– Tvorba modulově koncipovaných programů dalšího vzdělávání pro uchazeče o zaměstnání na trhu práce pro obory zámečník, zedník a tesař.
– Tvorba odborných studijních textů pro vzdělávací moduly v oborech zámečník, zedník a tesař.
– Pilotní ověření modulárně zpracovaných vzdělávacích programů. 

PARTNEŘI PROJEKTU
– Střední škola polytechnická, Olomouc, Rooseveltova 79
– Střední odborná škola Jeseník a Střední odborné učiliště strojírenské a stavební, Dukelská, 1240/27, Jeseník
– Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Uničov, Moravské nám. 681
– Střední odborná škola průmyslová a Střední odborné učiliště strojírenské, Prostějov, Lidická 4
– Střední škola technická, Přerov, Kouřílkova 8
– Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Šumperk, Gen. Krátkého 30
– Střední průmyslová škola, Hranice, Studentská 1384
– Střední odborné učiliště stavební Prostějov, Fanderlíkova 25
– Střední odborná škola železniční, stavební a památkové péče a Střední odborné učiliště, Šumperk, Bulharská 372/8
– Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje.

Tisková zpráva č.1 – Informace o projektu Profesmodul

Více viz. http://www.ssprool.cz

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][vc_widget_sidebar sidebar_id=”default” el_class=”sidebar-area-right sidebar-area”][/vc_column][/vc_row]