Tříletý učební
Automechanik

Mechanik opravář motorových vozidel - automechanik

Overview
Curriculum

tříletý obor s výučním listem

Kód oboru a název RVP: 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel

LETÁK

ROČNÍKOVÝ PLÁN

ZDRAVOTNÍ POŽADAVKY


No neberte to! Zdarma řidičský průkaz skupiny B (osobní vozidla do 3,5t) a skupiny C (nákladní vozidla) v rámci běžného školního vyučování. A k tomu možnost získání svářečského průkazu.

Auta a vše, co má motor, už od „století páry“ bylo, je a bude. Šikovný absolvent tohoto oboru má zkrátka práci jistou. A to nejen ve smyslu všeobecného povědomí o práci automechanika, ale díky získání i teoretických odborných znalostí se může uplatnit kdekoliv v automobilovém průmyslu či soukromém sektoru. Vyučovací předměty jako Automobily, Opravárenství a diagnostika, Elektrotechnika, Technická dokumentace, ale i Ekonomika, tomu dávají dobrý základ. Odborný výcvik, který zaujímá celou polovinu doby jejich studia, probíhá v celém komplexu dílen nedalekého odloučeného pracoviště, kde žáci pracují na skutečných zakázkách, se skutečnými měřícími a diagnostickými přístroji a mohou pracovat i na vlastních projektech. Část odborné praxe vykonávají i v reálných firmách. Exkurze na odborné veletrhy a výstavy toto vše zajímavě a užitečně doplňují.

Po složení závěrečné zkoušky a získání výučního listu je možné pokračovat v nástavbovém studiu a po dalších dvou letech složit i maturitu. Také autoškola, zajišťující školní výuku a výcvik, nabízí velmi výhodné finanční podmínky pro následné získání rozšiřujících skupin řidičského oprávnění, např. motocykl, přívěsný vozík, přívěs, autobus. A to i v době po ukončení studia. Stejně tak zajišťuje také možnost získání a následného udržování průkazu profesní způsobilosti.

Chcete být zaměstnancem, šéfem či majitelem autoservisu, který nejen opravuje, ale i měří a diagnostikuje? Nebo pracovat na STK? Prodávat auta? Anebo si doma v garáži postavit vlastní „fáro“? A co ušetřit spousty peněz za opravy, které zvládnete sami? Velká část našich absolventů dokonce miluje volant tak, že pracují jako řidiči z povolání…


Podmínky přijetí: absolvování povinné školní docházky, zdravotní způsobilost potvrzená lékařem, podání řádně vyplněné přihlášky.

Údaje do přihlášky:

  • Název a adresa střední školy: Střední škola technická, Kouřílkova 8, 750 02 Přerov

  • Obor vzdělání (kód a název): 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel

  • ŠVP: Mechanik opravář motorových vozidel - automechanik

Curriculum

  • 0 Sections
  • 0 Lessons
  • 0 Quizzes
  • 3 roky Duration

Deleting Course Review

Are you sure? You can't restore this back

Course Access

This course is password protected. To access it please enter your password below: