T – mobile Olympijský běh s NAŠÍ ÚČASTÍ

Ve středu 21. 6. 2017 byl Mezinárodní olympijský den.

Na jeho oslavu se uskutečnila největší běžecká akce v České republice, a to celostátní T – mobile Olympijský běh 2017.

Na řadě míst po celé republice startovaly závody v několika dětských kategoriích, pak i hlavní běžecký závod, který byl odstartován centrální výzvou z Prahy. Část výtěžku z registrace do hlavního závodu byla věnována České olympijské nadaci, které pomáhá dětem s problematickou sociální či finanční situací sportovat.

Jedním z míst, kde běžecká akce probíhala, byla i místní část Přerova Žeravice. Organizace se chopil Sportovní klub Žeravice. Registrováno do hlavního závodu bylo na 150 účastníků a aktivně se jí zúčastnil i primátor města Vladimír Puchalský.

V hlavním závodě na 5,9 km jsme měli, jako škola, i své zástupce z řad pracovníků školy i z řad žáků a bývalých absolventů.

Výborného výsledku z řad žáků a bývalých absolventů SŠT dosáhl Filip Suchánek, žák třídy MSO3, který se umístil na skvělém 36. místě s celkovým časem 25:49 min. V krátkém odstupu doběhl i bývalý absolvent oboru Tesař Milan Janečka.

Z pracovníků školy se nejlépe umístila Bohdana Beranová, která skončila v celkovém pořadí 63., z žen doběhla  na úžasném 13. místě. Její čas byl 29:01. Dalšími našimi zástupkyněmi byly Pavla Zatloukalová s časem 32:48 a Jana Možíšová s časem 33:49.                                                                                                 jm