WIR STELLEN UNS VOR

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]

eTwinning_logo_smallest

bar-logoSSTprerov             logozsse
Přerov, Česká republika   Stará Turá, Slovenská republika

logopl
 Żagań, Polsko

WIR STELLEN UNS VOR

PŘEDSTAVUJEME SE

je eTwinningový projekt, do kterého jsme se zapojili společně s našimi partnery ze Slovenska a Polska. Díky tomu se zdokonalujeme v německém jazyce, dozvídáme se nové informace ze zemí našich nejbližších sousedů a taky využíváme to, co už umíme s počítačem.

labevorstellenl

Nejprve napsal každý krátké povídání o sobě.

Také jsme si navájem představili své země:

Česko

Slovensko

Polsko 1 a 2

Pak už jsme se pustili do jednotlivých témat.

Naše třída: jednotlivé skupiny představily své třídy. My jsme to měli trošku složitější, protože v naší skupině jsme byli ze tří různých tříd. Ale zvládli jsme to. Toto jsme napsali o třídách MaS 2. Mch 2. a MO 2.

skola 003
Polská škola napsala o třídě, o třídním učiteli, o třídních svátcích a taky poslali fotku.

Také slovenská škola se představila i s fotografií.

ObrazekSK

Naše škola:
Polsko napsalo základní informace o své škole – kdy vznikla, jak se tam studuje, jak nároční jsou učitelé. Svou práci doplnili žáci fotokoláží.
Slovensko nás seznámilo se svou schuledoc – kde se nachází, kolik má žáků, co všechno k ní patří, a taky s mimoškolními aktivitami.

Naši žáci nafotili v areálu školy spoustu fotografií, které potom zpracovávali. Naučili se pracovat s programem PhotoStory, v něm fotky uspořádali, opatřili německými titulky, a tak vzniklo krátké video, které ještě doplnili hudbou.

VIDEO : skola005
Obory:

Na škole ve Staré Turé mohou žáci podobně jako u nás navštěvovat čtyřleté obory s maturitou (např. mechanik seřizovač) nebo tříleté obory (např. elektromechanik) .

Škola v Žagani není rozdělená na obory, zato zde mají žáci možnost navštěvovat řadu zájmových útvarů, jako třeba informatiku nebo hrát divadlo v němčině. kromě toho nám také napsali o svých hodinách fyziky a seznámili ostatní s týdenním rozvrhem hodin.

My jsme v projektu představili obory MaS, MCh, MS a MO.

Informace, které školy o svých partnerech získaly, potom dále zpracovaly a vytvořily prezentace nebo dokumenty, ve kterých porovnaly všechny školy z různých hledisek.

PREZENTACE 1 – pl, PREZENTACE 2 – cz, PREZENTACE 3 – cz

Osobnost vědy a techniky, která nás zaujala:

Žáci všech tří partnerských škol vybrali jednu nebo více osobnost ze světa vědy a techniky, které je zaujaly a o kterých zjistili co nejvíce informací. Ty potom zpracovali do elektronické podoby a tyto osobnosti představili partnerským školám.

Žáci ze Žaganě si vybrali Blaise Pascala.

Žáci ze Staré Turé si vybrali hned několik vědců a vynálezců z oblasti elektroniky a vytvořili 2 prezentace: 1 a 2

Žáci naší školy si vybrali Thomase Alvu Edisona. Vypracovali o něm powerpointovou prezentaci a v programu HotPotaoes také interaktivní kvíz, ve kterém si partneři mohli ověřit, co se o Edisonovi dozvěděli.

V rámci práce na tomto projektu se třídy MaS a MCh zapojily také do aktivit SPRINGDAY 2008. Formou koláží zpracovali svou představu o zemi Evropské unie, kterou navštívili nebo by navštívit chtěli.

3          4

frankreich          italien

spanien          france

niederlande

Potom jsme pozvali na besedu RNDr. Jitku Seitlovou – více o tom ZDE. Za odměnu jsme v červnu navštívili Evropský dům v Praze, kde jsme se k naší velké radosti dozvěděli, že odměnám ještě není konec a z rukou europoslance Jana Zahradila jsme obdrželi jeko ocenění účast na programu Euroscola ve Štrasburku.

IMG_6366

Závěrem práce na tomto projektu jsme si domluvili spojení prostřednictvím Skypu s polskou školou. Konference se uskutečnila v rámci Dne s eTwinningem a zapojení naší školy do eTwinningového Maratonu. Spojení se podařilo, a tak jsme si mohli celou vyučovací hodinu povídat s našimi kamarády v Žagani, samozřejmě německy.
Photostory z fotografií tohoto dne.