Wie lebt man in unserer Stadt

[vc_row][vc_column width=”3/4″ el_class=”vc_sidebar_position_right” offset=”vc_col-lg-9 vc_col-md-9 vc_col-sm-12″][vc_column_text]Wie lebt man in unserer Stadt

Jak se žije v našem městě

logo_red

– je název projektu, na kterém ve školním roce 2007 – 2008 pracovala skupina žáků třídy O 2. S našimi žáky spolupracovali žáci italské školy Istituto Magistrale “Contessa Tornielli Bellini” v Novaře. Projekt byl zaregistrován v listopadu 2007 a obě školy na něm pracovaly až do června 2OO8.

labelO2

Nejprve se žáci obou spolupracujících skupin navzájem představili formou krátkých dopisů.

První tématem, které jsme zpracovávali, byly VÁNOCE. My jsme seznámili italské přátele s tím, jak se slaví Vánoce u nás, z jejich prací jsme se zase dozvěděli o vánočních zvycích v Itálii.

A co jsme všechno vytvořilli a o čem jsme psali?

Obr4         Obr3

Obr1           Obr2

Co nám napsali naši přátelé o Vánocích v Itálii?

V druhé části projektu si každá škola vybrala známou osobnost, která má nějaký vztah k městu, ve kterém se škola nachází. Naši italští partneři nás seznámili s významným italským architektem Alessandrem Antonellim. Ve svých textech psali o jeho životědíle a stopách, které na něj v Novaře upomínají, pomocí fotografií vytvořili obrázkovou galeriijeho děl. Naši žáci si vybrali osobnost učitele národů J. A. Komenského, jehož jméno je neodmyslitelně spjato s Přerovem. O Komenském napsali ve skupinkách krátké práce v německém jazyce. Text 1, 2, 3, 4. Potom jsme se vypravili do Muzea komenského, abychom se o něm dozvěděli něco více. Průběh návštěvy jsme pečlivě zaznamenali digitálním fotoaparátem. Tyto fotografie potom žáci zpracovali v hodinách výpočetní techniky. Naučili se pracovat s programem PhotoStory a v něm pak z fotografií vytvořili krátké video.

Kopie - Comenius_011

Do města se vypravila třída ještě jednou, tentokrát po stopách J. A. Komenského. Tak vznikly fotografie muzea, Komenského sochy, pamětní desky či obří mapy Moravy, ale i dalších zajímavých či hezkých míst v Přerově. Z  těchto fotografií žáci vytvořili další video v programu PhotoStory.  Závěrem celého projektu jsme vypracovali interaktivní kvízy o obou slavných postavách, ve kterých si žáci ověřili, co se o Antonellim i Komenském dozvěděli.

K eTwinningu jsme se opět vrátili v říjnu 2008, kdy jsme se zapojili do celostáního Maratonu eTwinnning. přivítali  jsme modrého a žlutého panáčka z loga eTwinningu, provedli je po škole, užili si s nimi trochu legrace a vše jsme natočili na video. Více na stránceMaraton  eTwinning.

eTwinning_logo_smallest